www.parus.ua > Продукцiя > Для великих підприємств (ERP) > Розрахунок заробітної плати
Розрахунок заробітної плати

- Заробітної плати по кожній виконуваній співробітником посаді. Розрахунок може виконуватися індивідуально або масово, включати довільний набір виплат і утримань, що покладаються співробітнику по виконуваної посади. Розрахунок ведеться з урахуванням норм робочого часу, заданих у графіку робіт виконуваної посади, і табеля обліку робочого часу. Дані з табеля можна фільтрувати, відбираючи їх за класифікаційними ознаками (нічні, понаднормові і т.д.). Розрахунок виконується за будь-який розрахунковий період, допускається повернення і перерахунок сум.
- Окладів (погодинних і тарифних), надбавок (процентних та у вигляді збільшення розрядів ЄТС до окладу). При розрахунку використовуються тарифікаційні дані з фонду заробітної плати виконуваної посади .
- Авансів, доплат, премій, допомог на дітей і т.п. з урахуванням індексації суми на величину районного або іншого коефіцієнта, що визначає особливий характер місцевих умов. Налаштування дозволяє різними способами враховувати вхідну в розрахунок середню премію.
- Виплат із середнього заробітку - відпусток, допомоги з тимчасової непрацездатності, по догляду за дитиною тощо Передбачена можливість індексації виплат , що враховуються в розрахунковому періоді.
- Утримань за виконавчими листами та по кредиту , прибуткового податку , пенсійних , профспілкових та інших внесків. Розрахунок ведеться з урахуванням раніше розрахованих за іншими виконань виплат та утримань . Прибутковий податок може розраховуватися відразу в декількох виконуваних посадах (або кілька разів, але з різною базою оподаткування). Налаштування дозволяє встановити правильну взаємодію розрахунків таких податків. При розрахунку прибуткового податку і пенсійного внеску можна окремо врахувати суми, що підлягають пільговому оподаткуванню (північні надбавки, районні коефіцієнти і т.п.). Розрахунок аліментів виконується з урахуванням районного коефіцієнта одержувача.
При розрахунках враховуються "перехідні копійки" і "борг за закругленням".
У ході розрахунку заробітної плати проводиться облік перерахувань в банк і депонентів, формуються книга депонентів і список перерахувань. При цьому ведеться облік карток депонентів і перерахувань, з можливістю відпрацювання в бухгалтерському обліку відповідних господарських операцій та формування платіжних документів. Передбачений інструмент для аналізу стану розрахунків по депонентам і перечислениям - оборотна відомість.
У результаті проведення розрахунку заробітної плати формуються і можуть бути роздруковані:
- Розрахунково-платіжні та зведені відомості, а також платіжні документи на основі цих відомостей.
- Система показує розподіл сум, що проходять за відомістю по набору аналітичних ознак - "підрозділ", "категорія персоналу", "вид виконання" та інші, по фондах і статтях цільових витрат.
- Ордери - довільно настроюються склепіння проводок з оплати праці. Подібні ордери можуть бути відпрацьовані в бухгалтерському обліку. Склад типових проведень ордера допускає настройку, що дозволяє вести аналітичний облік нарахувань.
- Особові рахунки (поточні та архівні) і розрахункові листи; відомості відпусток, лікарняних листів та допомог; звітні форми та реєстри для ДПІ.
Нагадаємо про базові властивості програми для розрахунку заробітної плати: постачання всіх стандартних форм (документів, відомостей, реєстрів тощо) з можливістю змінити (налаштувати) їх "під Ваші власні вимоги" - все це повною мірою відноситься і до додатків обліку персоналу, праці та зарплати.
На закінчення відзначимо такі переваги програми для нарахування зарплати, як можливість ведення:
- хронологічного обліку даних, що дозволяє відстежувати внесення в процесі урахування зміни з точністю до дня. У будь-який момент Ви можете повернутися до стану на певну дату. При розрахунку заробітної плати додаток саме звертається до хроніці, витягуючи з неї потрібні дані за той чи інший період часу;
- не тільки довідково-пошукової роботи, а й аналізу якості підбору і розстановки кадрів.
Табельний облік використання робочого часу
Табельний облік використання робочого часу має на увазі : роздільне ведення табелів обліку робочого часу за внутрішнім структурним підрозділам ; автоматичне формування табелів відповідно до індивідуальним робочим календарем співробітника і підставами для оплати ( лікарняними листами , відпустками тощо). Є додаткова можливість : тарифікація відпрацьованого часу по широкому набору довільних ознак .
За допомогою програми "Парус- Заробітна плата " легко автоматизується процес нарахування заробітної плати на всіх його етапах.